Pijana wjechała autem w ogrodzenie

Do 3 lat więzienia grozi 52- latce, którą w piątkową noc zatrzymali policjanci nowodworskiego ruchu drogowego. Kobieta wsiadła za kierownicę mercedesa mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jazdę zakończyła na ogrodzeniu jednej z posesji w Modlinie Starym. Teraz grożą jej surowe konsekwencje karne i finansowe.

29 grudnia 2023 r. o godz. 23:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Modinie Starym. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze nowodworskiej drogówki. Mundurowi na ul. Kolejowej zauważyli mercedesa, który uderzył w ogrodzenie jednej z poseji. Jak się za chwile okazało, kierująca nim kobieta była kompletnie pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 52- latki wykazało w jej organizmie 1,68 promila alkoholu.

Kobieta została przez funkcjonariuszy zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Pojazd, którym kierowała został odholowany. Teraz mieszkance Nowego Dworu Mazowieckiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości i własnych możliwości.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.