Wspólne działania służb mundurowych w celu ujawnienia przypadków nielegalnych imigrantów

Policjanci z nowodworskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili działania pod kątem przewozu nielegalnych imigrantów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Dworze Mazowieckim, wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, prowadzili działania na drodze krajowej nr 62, mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnego przekraczania granicy. Mundurowi prowadzili szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów oraz sprawdzali przewożone ładunki.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi skontrolowali 26 pojazdów, z czego 20 busów, 2 pojazdy ciężarowe oraz 4 osobowe. Przeprowadzili również szereg kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami.

podinsp. Małgorzata Witkowska

Zobacz również