Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Współpraca między lotniskiem Warszawa – Modlin a Welcome Airport Services

28 lutego Tomasz Szymczak i Grzegorz Hlebowicz, Członkowie Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin wraz z Piotrem Rotmańskim i Marcinem Osowskim reprezentującymi Welcome Airport Services podpisali list intencyjny w sprawie współpracy między obiema firmami.

W ramach partnerstwa Welcome Airport Services jako agent obsługi naziemnej zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na lotnisku Warszawa/Modlin, w tym połączenia RFS. Dodatkowo, planowane jest utworzenie Magazynu Czasowego Składowania, który będzie stanowił kolejny punkt odpraw w ramach Agencji Celnej Welcome.

Podpisanie listu intencyjnego z Welcome Airport Services to przełomowy krok na drodze rozwoju działalności naszej firmy w segmencie obsługi lotniczych przewozów towarowych. W najbliższych latach zdecydowanie stawiamy na rozwój tej gałęzi usług.

Jako Zarządzający Portem lotniczym dobrze znamy się i od lat świetnie współpracujemy z firmą Welcome, a wnioski płynące z tej współpracy pozwalają nam sądzić, że będzie się ona układać doskonale także w tym obszarze – zaznacza Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Podpisany list intencyjny daje obu stronom półroczną perspektywę na kompleksowe przygotowanie się do rozwinięcia obsługi ruchu cargo na naszym lotnisku. Jesteśmy przekonani, że obie strony dołożą wszelkich starań aby obsługa ruszyła pełna parą już w II. połowie tego roku – nie ma wątpliwości Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

Wierzymy, że nasza współpraca ukaże przewoźnikom potencjał, jaki drzemie w Lotnisku Warszawa-Modlin. Jeśli rozważymy rozwój lotów czarterowych dla cargo, często realizowanych spoza obszaru Unii Europejskiej, oraz dynamicznie rozwijającą się branżę e-commerce w Polsce, nowo powstały Oddział WELCOME Cargo otwiera przed władzami lotniska możliwość prezentacji atrakcyjnej oferty. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna inicjatywa przyniesie same sukcesy – mówi Jarosław Rogowski, Dyrektor Pionu Cargo Welcome.

Rozwój sektora cargo stanowi kluczowy element wzmacniania polskiej infrastruktury lotniskowej. Poprzez współpracę z Portem Lotniczym Warszawa-Modlin dążymy do zwiększenia konkurencyjności naszego kraju na arenie międzynarodowej – dodaje Marcin Osowski, wiceprezes Welcome Airport Services.

Porozumienie nie ogranicza się jedynie do aspektów operacyjnych. Obejmuje także promocję segmentu cargo, zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku. Poprzez współpracę obie firmy zamierzają zwiększyć atrakcyjność oferty frachtowej w Polsce.

Kooperacja między Portem Lotniczym Warszawa-Modlin a Welcome Airport Services stanowi istotny postęp w rozwijaniu dostępności usług transportu air cargo w kraju. Nasze działania wspierają także rozwój portów regionalnych – podsumowuje Piotr Rotmański, Prezes Welcome Airport Services.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to lotnisko w Polsce stworzone z myślą o tanich liniach lotniczych i obsłudze przewozów czarterowych. Od czerwca 2012 r. pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Lotniska Chopina. Obsługuje przewozy krajowe i międzynarodowe krótkiego i średniego zasięgu.

Welcome Airport Services działa w branży lotniczej od dwudziestu pięciu lat, posiada 8 oddziałów, Pion Cargo oraz własną Agencję Celną. Oddziały Welcome Cargo są̨ obecne na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz portach lotniczych w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie i Łodzi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.