Wybrano Miejskiego Konserwatora Zabytków

Najprawdopodobniej od 1 kwietnia zostanie zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim miejski konserwator zabytków. Właśnie zakończyła się procedura konkursowa na to stanowisko.

Starania o utworzenie w nowodworskim magistracie stanowiska miejskiego konserwatora zabytków trwały wiele miesięcy. We wrześniu ub. roku podpisane zostało porozumienie w tej sprawie między burmistrzem Jackiem Kowalskim a  wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim. Samo podpisanie poprzedzone było długimi konsultacjami dotyczącymi treści porozumienia oraz zakresu przekazanych do miasta zadań.

Nabór na stanowisko konserwatora zabytków ogłoszony został w ubiegłym roku, 11 grudnia.  Kandydaci musieli spełnić szereg wymagań m.in. wykształcenia z zakresu historii sztuki, muzealnictwa, architektury i konserwatorstwa. Musieli mieć też odpowiedni staż pracy i doświadczenie w zawodnie tj. 5 lat i 3 letni staz pracy w administracji. Nieodzownym elementem procedury konkursowej było tez wykazanie się wiedzą z zakresu architektury fortecznej i militarnej z przełomu XIX i XX wieku.

Na ogłoszony konkurs odpowiedziały 3 osoby. 30 stycznia zebrała się komisja rekrutacyjna, która dokonała otwarcia ofert i sprawdziła wszystkie wymagania i dokumenty. Ostatecznie, tylko jedna osoba spełniła wszystkie wymogi. Ta też osoba została zarekomendowana przez komisje do zatrudnienia .

Miejskim Konserwatorem zabytków będzie p. Marek Przeździecki. Obecnie jest on pracownikiem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W przeszłości był prezydentem Łomży, kandydował też na stanowisko Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Prawdopodobnie zostanie zatrudniony od 1 kwietnia.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.