W niedzielne przedpołudnie na terenie gminy Pomiechówek doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Pasażer jednego z nich trafił do szpitala. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

5 września o godz. 10:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego udali się do miejscowości Zapiecki w gminie Pomiechówek. Według zgłoszenia doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów nowodworskiej drogówki wynikało, że kierujący renault 74-latek z Legionowa, jechał drogą gminną od miejscowości Popowo Borowe w kierunku DW 632. Na skrzyżowaniu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie zastosował się do znaku A-7 i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42-letniemu kierowcy audi, który jechał od Nasielska w kierunku Dębego. W wyniku zderzenia pasażer renault trafił do szpitala.

Policjanci jeszcze raz przypominają: jedź ostrożnie i myśl nie tylko o sobie, ale również o innych uczestnikach ruchu drogowego. Dlatego warto ściągnąć nogę z gazu i bezpiecznie, cało i zdrowo, dotrzeć do miejsca docelowego. Pamiętajmy również o stosowaniu się do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również