W sobotę (22.08) o godzinie 3:30 w miejscowości Zapiecki na DW632 doszło do wypadku samochodowego w wyniku którego ranny został 20-latek. Medycy zadecydowali o transporcie do szpitala drogą lotniczą. W ustalonym miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierujący Audi 20-letni mieszkaniec gminy Nasielsk jadąc od strony Dębe w kierunku Nasielska na 44 kilometrze DW632 z nieustalonych przyczyn zjechał na prawą stronę drogi, wjechał do rowu, uderzył w przydrożne drzewo i przewrócił się na prawy bok – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przybyły na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego zastał nieprzytomnego mężczyznę z urazem głowy. Postanowiono o transporcie do specjalistycznego szpitala drogą lotniczą i w pobliże miejsca wypadku przyleciał Ratownik 12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce zdarzenia jak i miejsce lądowania śmigłowca LPR, zabezpieczali strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Nuna i OSP Nasielsk.

Okoliczności zdarzenia oraz wstępne czynności na miejscu, wykonali policjanci z nowodworskiej drogówki.