X Dziennikarski Podwieczorek u Biskupa

We wtorek (9.10) w Płocku odbył się jubileuszowy X Dziennikarski Podwieczorek u Biskupa. Na spotkanie przybyli dziennikarze zarówno katoliccy jak i świeccy. Gościem specjalnym spotkania był ks. Marek Gancarczyk – były redaktor naczelny Gościa Niedzielnego.

Przy kawie i ciastku zebrani porozmawiali o roli mediów we współczesnym świecie. Ks. Gancarczyk zapytał wprost – Czy tak szybki rozwój technologii i mediów służy temu, aby człowiek, jak mówi św. Ignacy Loyola, „czcił Boga, służył Mu i zbawił duszę swoją?”

Uczestnicy spotkania jasno podkreślili, że dziennikarz wciąż powinien wracać do pytania – czemu ma służyć jego praca, powinien wciąż i do końca dociekać, jak jest naprawdę i jaki jest sens wydarzeń?.

Na koniec spotkania biskup Piotr Libera pokroił okolicznościowy jubileuszowy tort. W spotkaniu w płockiej kurii diecezjalnej wzięli udział również wydawca i redaktor naczelny naszego portalu. Media z powiatu nowodworskiego reprezentował również pan Andrzej Zawadzki z Życia Nasielska, który na spotkanie z biskupem przybył po raz 10.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.