Nowy Dwór Maz: Będzie rozbudowa peronu kolejowego

W Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wydłużony peron kolejowy. Pełna modernizacja zakłada dodatkowe wejścia, windy i ułatwienia dla rowerzystów.

Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Po pracach perony będą dłuższe, dzięki czemu zatrzyma się przy nich każdy pociąg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują stację w Nowym Dworze Mazowieckim. Konstrukcja obu peronów zostanie rozbudowana o 100 metrów w kierunku Modlina. Po zmianach będą one miały 300 metrów. Inwestycja zapewni lepszą obsługę podróżnych.

Na stacji Nowy Dwór Mazowiecki wybudowane zostaną nowe wejścia na perony. Zwiększony komfort będzie po wymianie nawierzchni, montażu nowego oświetlenia i dodatkowych ławek. Montaż prowadnic i ścieżek dotykowych zapewni dostępność stacji dla osób słabowidzących i niedowidzących.

W piątek 12 października na peronie w Nowym Dworze Mazowieckim Polskie Linie Kolejowe zorganizowały konferencję prasową na temat rozbudowy peronu. Głos zabrał Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

– Realizujemy obecnie największy program modernizacji polskiej kolei. Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Za ponad 66 miliardów złotych podniesiemy standard podróży na trasach regionalnych jak i aglomeracyjnych. Mazowsze jest dobrym przykładem jak zmienia się kolej, świadczą o tym realizowane inwestycje np. na trasie z Warszawy do Białegostoku, Radomia czy Poznania. – powiedział Bittel.

Roboty zaplanowano do rozpoczęcia w marcu 2019 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. Wartość inwestycji szacuje się na 3,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu spółki PKP PLK.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.