Z dożywotnim zakazem wsiadł za kierownicę

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi, pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego przestępstwo to, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W weekend nasielscy funkcjonariusze zatrzymali 29- latka, który wsiadł za kierownicę, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w sobotę 2 grudnia 2023 r. Nasielscy policjanci prewencji, patrolowali miejscowość Andzin. Około godz. 15:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. Podczas sprawdzenia mundurowi ujawnili, że mieszkaniec nasielskiej gminy w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

Jak się okazało, 29- latek miał zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Pułtusku, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów wówczas, gdy zakaz prowadzenia jest prawomocny, a kierowca pomimo tego, nadal kieruje samochodem.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.