Nasielscy dzielnicowi zatrzymali pijanego amatora kawy

W sobotę funkcjonariusze nasielskiego komisariatu patrolując rejon gminy, zauważyli jadącego wężykiem mercedesa. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, za kierownicą ujawnili kompletnie pijanego 65- latka. Badanie staniu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi gminy Nasielsk grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2 grudnia 2023 r., dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nasielsku pełnili służbę obchodową w Starych Pieścirogach. Chwilę po godz. 13:00 na ul. Wrzosowej zauważyli mercedesa. Kierujący nim mężczyzna w pewnym momencie prawie wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi widząc tę sytuację natychmiast interweniowali, zatrzymując pojazd do kontroli.

Gdy tylko podeszli do auta zauważyli, że za kierownicą siedzi mężczyzna, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości, wykazało w organizmie 65- latka ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec nasielskiej gminy swoje lekkomyślne zachowanie tłumaczył munurowym tym, że musiał jechać do sklepu, ponieważ skończyła mu się kawa.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a mercedesa, którym jechał przekazali.

Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 65- latka zdecyduje teraz pułtuski sąd.

podkom. Joanna Wielocha/ek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.