Z interwencji trafił do zakładu karnego

W miniony weekend funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu przeprowadzali interwencję w Leoncinie. W trakcie okazało się, że jeden z jej uczestników jest poszukiwany. Mundurowi ustalili, że 38- latek ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Trafił do jednostki penitencjarnej. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, grożą mu kolejne 3 lata więzienia.

W sobotę przed godziną 21:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o interwencji w gminie Leoncin. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z czosnowskiego komisariatu. W trakcie legitymowania jednego z jej uczestników mundurowi ustalili, że jest poszukiwany.

38- latek był agresywny i zaatakował interweniujących policjantów, znieważając i naruszając ich nietykalność cielesną. Czosnowscy stróże prawa zatrzymali mężczyznę. Był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary bezwględnego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Puławach orzekł bowiem wobec 38- latka karę 1 roku więzienia.

Agresor noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W tym czasie czosnowscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Następnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Po czynnościach podejrzany zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Puławach na rok trafił do jednostki penitencjarnej. W dalszej perspektywie grożą mu kolejne 3 lata pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się w trakcie ostatniej interwencji.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.