Akcja pirotechników Straży Granicznej na lotnisku Warszawa-Modlin

Ewakuacja 200 osób, hali przylotów terminala wraz z blokadą dróg dojazdowych do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin to efekt wczorajszej akcji pirotechników Straży Granicznej i pozostałych służb lotniskowych w związku z pozostawioną bez opieki torbą. Tym razem obyło się bez opóźnień w operacjach lotniczych.

Wczoraj (10.04) około 21.00 funkcjonariusze z Interwencyjnego Zespołu Minersko – Pirotechnicznego Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o porzuconej na antresoli terminala reklamówce z niewidoczną zawartością. Po natychmiastowym przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej i przeprowadzeniu analizy ryzyka, która nie wykluczała zagrożenia, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa. Gdy na miejscu pojawiły się służby medyczne, Straż Pożarna oraz Policja przystąpiono do ewakuacji hali przylotów w MPL Warszawa-Modlin wraz z nitkami dojazdowymi przed terminalem. Ewakuacją objęto około 200 osób. Po jej zakończeniu pirotechnicy Straży Granicznej przystąpili do rozpoznania podejrzanej plastikowej torby. Prześwietlenie jej zawartości pozwoliło stwierdzić, że jest ona bezpieczna. Działania nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym.

Niestety, winowajcy całego zdarzenia nie udało się ustalić.

Bagaże, torby, reklamówki, itp. zazwyczaj zostawiane są bez opieki przez roztargnienie lub bezmyślność, gdy ich właściciel udaje się na zakupy czy do toalety. Czasem bagaż jest po prostu porzucany, jako nadbagaż wymagający dodatkowej opłaty albo jako niepotrzebny (pusty), ponieważ jego zawartość została przepakowana do innej torby. Jednak należy sobie zdawać sprawę, że każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Dlatego apelujemy do podróżnych, aby pilnowali swoich bagaży, pozwoli to uniknąć im niepotrzebnych problemów w drodze na upragnione wakacje, czy też sankcji karnych w postaci mandatu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.