Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Za kierownicą z 2 promilami, zakazem i bez prawa jazdy

Policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali kierowcę forda, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W ogóle nie posiadał prawa jazdy. Mężczyznę obowiązywał również, wydany przez pułtuski sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

10 października 2023 r. przed godz. 15:00, policjanci nowodworskiego ruchu drogowego patrolowali rejon gminy Nasielsk. W miejscowości Borkowo zauważyli forda mondeo, który nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca auta może być nietrzeźwy. Zatrzymali więc pojazd do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny od razu wyczuli silną woń alkoholu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37- latka. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu płońskiego w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Sprawdzenie w systemie potwierdziło również, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Mieszkańca gminy Nowe Miasto obowiązywał także 36- miesięczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.