Linią 800 do Cmentarza – Muzeum w Palmirach tylko do końca października

Do niedzieli 29 października kursować będą autobusy linii 800 z Metra Młociny do Cmentarza – Mauzoleum w Palmirach. Jak co roku na okres zimowy, kursowanie linii zostanie zawieszone.

W Puszczy Kampinoskiej pochowano ofiary 21 masowych mordów przeprowadzonych przez Niemców w latach 1939-43, m.in. lekkoatletę Janusza Kusocińskiego i marszałka Sejmu – Macieja Rataja. Zobaczyć można wystawę poświęconą egzekucjom w Palmirach i na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43, oraz wydarzeniom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej.

Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie końcowego przystanku autobusów linii 800, które od 1 kwietnia, w soboty, niedziele i święta (z wyjątkiem dni 8-10 kwietnia, 1 maja i 15 sierpnia) do końca października łączą Palmiry z Młocinami.

Trasa linii 800: METRO MŁOCINY – al. gen. M. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY-MUZEUM.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.