Zakłócali porządek na pokładzie samolotu

Służba dyżurna Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymała informację od Dyżurnego Portu, że na pokładzie samolotu, który miał odlecieć do Londynu (Stansted) 4 pasażerów zakłóca porządek.

Niesfornymi pasażerami okazali się mężczyźni w wieku od 19 do 25 lat będący obywatelami RP. Zakłócali porządek poprzez głośne zachowywanie się, straszenie pasażerów, nie wykonywanie poleceń personelu pokładowego. Grozili też wyważeniem drzwi do kokpitu załogi samolotu. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w związku ze stwarzaniem bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia lub zdrowia a także dla życia i zdrowia innych osób. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Pozostałej dwójce wystawiono wezwania do stawiennictwa w terminie późniejszym.

Jeden z zatrzymanych w związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1000 zł z art. 51 par. 2 KW oraz z art. 210 ust. 1 pkt 7 i 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

Natomiast drugiemu zatrzymanemu, który znajdując się na pokładzie statku powietrznego krzyknął, że w trakcie lotu siłą sforsuje zabezpieczenie drzwi i wtargnie do kabiny pilotów przedstawiono zarzut stworzenia sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia wśród członków załogi oraz pasażerów lotu tj. o czyn z art. 224 lit. a KK. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. W związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1000 zł z art. 51 par. 2 KW oraz z art. 210 ust. 1 pkt 7 i 9 Ustawy Prawo Lotnicze, otrzymał również wezwanie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która prowadzi dalsze czynności.

Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.