Zakroczym: Burmistrz wspiera strajkujących nauczycieli

Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia z zawodu jest nauczycielem. W pełni popiera i solidaryzuje się ze strajkującymi pedagogami. Jest najaktywniej wspierającym strajk, włodarzem w powiecie nowodworskim. W trzech szkołach znajdujących się na terenie gminy, nie strajkują tylko księża i katecheci oraz kilku nauczycieli z podstawówki w Emolinku. Burmistrz swoim wpisem w portalu społecznościowym zagrzewa strajkujących do walki…

Szanowni Nauczyciele zakończcie ten cały strajk! 🙃

Mówią do mnie, że mocno wspieram nauczycieli. Odpowiadam, a kogo mam wspierać? Zawsze powtarzam, że burmistrzem się bywa. Jestem z wykształceniem nauczycielem to wspieram kolegów i koleżanki.

Szanowni Nauczyciele! Koledzy i Koleżanki!
Jeśli chcą żebyście pracowali więcej „przy tablicy” pracujcie – za godne pieniądze i to w jednej szkole, skorzysta na tym tylko i wyłącznie uczeń i cała szkoła. Mało kto wie, że już dzisiaj czas pracy nauczyciela (vide Karta Nauczyciela) wynosi 40 godzin tygodniowo, w tym pensum dydaktyczne.
Niech zatem stworzą Wam warunki do tego abyście mogli pracować 40 godzin tygodniowo w szkole. Laptopy/komputery/drukarki/skanery – dla każdego miejsce pracy. Klasówki, kartkówki i przygotowanie się do zajęć będzie odbywać się w szkole- zakładzie pracy. Kilka godzin na kółka dla zdolnych i mniej zdolnych także się znajdzie. Będziecie mieć 15 minut przerwy w ciągu dnia zgodnie z Kodeksem Pracy. Na wycieczki będziecie jeździć z dziećmi tylko w godzinach pracy ( 7-15, 8-16, 9-17 – zależy jak dyrektor ułoży Wam czas pracy). Wywiadówki z rodzicami i wszelkie Rady Pedagogiczne w godzinach pracy (chyba, że pracodawca poleci Wam pracę w godzinach nadliczbowych – płatnych, lub do odbioru, tylko kiedy? 🙂 ) Żadnych wycieczek więcej niż jednodniowych, zielonych i białych szkół, niech rodzice składają się na opiekunów, animatorów i Bóg jeden raczy wiedzieć kogo jeszcze. Miejcie prawa do urlopu jak każdy zatrudniony na umowę o pracę – 20 lub 26 dni urlopu w ciągu roku, w tym 4 dni na żądanie. Po co mieć tyle wolnego (wakacje, przerwy świąteczne , ferie). Przecież czasami może człowieka trafić od tak długich przerw.

Wtedy wszyscy Ci, którzy nie rozumieją specyfiki waszej pracy będą szczęśliwi. O czymś zapomniałem?

Dzisiaj plują Wam w twarz. Rozłóżcie parasol, niech plują. Nikt kto nie przepracował w szkole z dziećmi nawet godziny nie jest godzien pluć Wam w twarz! Dlatego radzę, nie warto dyskutować.

Na koniec pewna ciekawa historia, która wydarzyła się naprawdę. Pewien nauczyciel wracał po pracy do domu i czasami chciał zwyczajnie chwilę odpocząć. Żona pytała go, po czym jesteś taki zmęczony? Robiła mu przytyki, żeby nie powiedzieć awantury. Któregoś dnia mąż zabrał żoną jako opiekunkę na wycieczkę ze swoją klasą. Po całym dniu ( kino itp. generalnie luzik 🙂 ) żona wróciła z mężem do domu. Objęła go i powiedziała ” NIGDY WIĘCEJ CIĘ NIE SKRYTYKUJĘ ZA TO, ŻE JESTEŚ NAUCZYCIELEM i POTRZEBUJESZ CHWILĘ ODPOCZĄĆ, NIGDY! Ja bym się do pracy w szkole nie nadawała.

I jeszcze jedno. Skoro nazywają Was „nierobami” za niezłe pensje i „18 godzin pracy” dlaczego nie zostali nauczycielami, skoro jest tak łatwo? …

P.S. A tak na poważnie. Walczcie. Choćby zabrakło sił. Jestem z WAMI 😉

Artur Ciecierski – Burmistrz Zakroczymia

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.