Zakroczym: Burmistrz zawiadamia o możliwości popełnienia przestępstwa

Od pewnego czasu czytelnicy Tygodnika Nowodworskiego raczeni są kolejnymi artykułami w których atakowany i pomawiany jest Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski. Mimo wielkiego oburzenia mieszkańców co przejawia się na profilu Facebook należącym do gazety, redakcja co tydzień zamieszcza kolejne artykuły, nazwane przez mieszkańców „Zakroczymską Modą na Sukces”.

Tytuły artykułów z góry zakładają złe intencje Burmistrza Ciecierskiego i jego pracowników. „Ciecierski roztrwonił 50 tysięcy złotych” czy „Radni boją się Ciecierskiego?” oraz „Burmistrz włamał się na prywatną posesję” i „Burmistrz prześladuje mieszkańców” to tylko niektóre z tytułów, które w ostatnim czasie zostały opublikowane na łamach gazety, która za darmo kolportowana jest na terenie Zakroczymia przez byłego włodarza i jego sprzymierzeńców. Autorem wszystkich artykułów, co wynika z podpisu jest redaktor naczelny Adam Balcerzak.

W obliczu trwającej nagonki na osobę urzędującego burmistrza, nie sposób doszukać się aspektu politycznego przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

W czwartek (28.06) w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez redaktora naczelnego Tygodnika Nowodworskiego Adama Balcerzaka. Burmistrz Artur Ciecierski w zawiadomieniu powołał się na art. 226 kodeksu karnego

Art 226 kodeksu karnego:
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Prokurator w najbliższym czasie rozpatrzy zawiadomienie i ustali, na podstawie złożonych załączników w postaci materiałów prasowych, czy doszło do popełnienia przestępstwa i jeśli uzna, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, z urzędu wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.