Nowe Pieścirogi: Spłonął budynek komunalny

W niedzielę (01.07) chwilę przed godziną 11 do nowodworskiej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w Nowych Pieścirogach w gm. Nasielsk. Po przybyciu na miejsce pierwszych podmiotów gaśniczych stwierdzono, że budynek jest zamieszkały. Z wnętrza ewakuowano łącznie 30 osób.

W chwili dojazdu na miejsce strażaków 3/4 budynku było już zajęte ogniem. Łącznie z pożarem walczyło 13 zastępów i ponad 50 strażaków. Akcja gaśnicza polegająca na podaniu 10 prądów wody w natarciu trwała 8 godzin. Do gaszenia zużyto 70 ton wody  i dodatkowo opróżniono zbiornik przeciwpożarowy o pojemności 20 ton wody. Dla zapewnienia ciągłości podawania wody, na miejsce skierowano cysternę z JRG w Nowym Dworze Mazowieckim.

W związku z długim czasem akcji gaśniczej i wykorzystaniem powietrza w aparatach ochrony dróg oddechowych, na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Ratownictwo Wodne ze specjalną sprężarką do nabijania butli powietrzem.

Niestety w wyniku pożaru, cały dom spłonął. Pogorzelcami zajęli się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zarządzania Kryzysowego Gminy Nasielsk.

Mieszkańcy oraz strażacy organizują zbiórkę darów dla poszkodowanych w pożarze. W poniedziałek (2.07) można przynieść rzeczy dla pogorzelców do remizy OSP w Nasielsku. Zbiórka rusza o godzinie 14.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.