Zakroczym: Groźny pożar poddasza.

We wtorek (29.09) o godzinie 1:28 w miejscowości Pieczoługi gm. Zakroczym doszło do pożaru poddasza w budynku wielorodzinnym. Na miejsce wysłano zastępy ratowniczo gaśnicze zarówno Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po dojechaniu pierwszego zastępu w rejon zgłoszenia, zastano rozwinięty pożar poddasza domu. Budynek murowany z drewnianą więźbą dachową pokrytą blachodachówką. Natychmiast rozwinięto linie gaśnicze z czego jedną podano w obronie na sąsiednie budynki. Do środka wprowadzono dwie roty ratowników z linią gaśniczą.

Mimo zapewnień od właściciela budynku, że energia elektryczna została odłączona, jeden z ratowników podczas rozpoznania został porażony prądem. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia, nie stwierdził obrażeń u funkcjonariusza. Strażak powrócił do koszar z komendantem powiatowym PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażacy podczas akcji użyli 3 prądy wody, jeden od środka a jeden z podnośnika na dach. Trzecia linia została utworzona w celu obrony sąsiednich budynków. Po ugaszeniu płomieni, stażacy przystąpili do pracy rozbiórkowej. Na koniec wszystko dokładnie przewietrzono i sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej czy nigdzie nie ma zarzewi ognia.

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski powiadomiony o pożarze natychmiast wysłał na miejsce pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uruchomiliśmy procedury aby pomóc pogorzelcom. W domu mieszka rodzina z dwojgiem dzieci w tym jednym tygodniowym. Czekam na informacje od pracowników z terenu,  jaka pomoc jest potrzebna. – mówi Artur Ciecierski – burmistrz Zakroczymia.

Akcja gaśnicza trwała 3 i pół godziny. Na miejscu obecni byli zarówno bryg. Leszek Smuniewski – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim jak i mł. bryg. Jacek Gaczkowski – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Maz
531M25 – JRG Nowy Dwór Maz
531M53 – JRG Nowy Dwór Maz
531M90 – JRG Nowy Dwór Maz
539M50 – OSP Zakroczym
537M53 – OSP Trębki Nowe
537M55 – OSP Wojszczyce
02-87 – Zespół Ratownictwa Medycznego
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Energetyczne

One thought on “Zakroczym: Groźny pożar poddasza.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.