Zakroczym: Nie odwołali prezydium Rady Gminy

W piątek (11.09) o godzinie 16 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczymiu, odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Na wniosek grupy radnych, przygotowano porządek obrad, który już na samym początku sesji, został zmieniony.

Radni Brylińska, Olszewska,  Tyszkiewicz, Ambroziak, Kostrzewski, Folman, jako zwołujący sesję nadzwyczajną, zaproponowali aby w porządku obrad znalazły się punkty dotyczące odwołania przewodniczącego i zastępów Rady Gminy. Na początku sesji radny Folman zgłosił wniosek, aby z porządku obrad usunąć punkty mówiące o odwołaniu przewodniczącego i wyborze nowego. Radni wnioskodawcy przyjęli wniosek a rada jednogłośnie przyjęła nowy porządek obrad. Radny Maciej Kostrzewski zaapelował do wiceprzewodniczących o ustąpienie i oddanie miejsca nowym „młodym” radnym.

Po powołaniu komisji skrutacyjnej przystąpiono do tajnego głosowania za odwołaniem Wandy Janczarek i Grzegorza Wszelakiego z funkcji wiceprzewodniczących Rady Gminy. Po podliczeniu głosów, przewodnicząca komisji skrutacyjnej Olga Brylińska, przeczytała protokół z głosowania, informując iż zarówno Wanda Janczarek jak i Grzegorz Wszelaki, nie zostali odwołani z pełnionych funkcji. W głosowaniu uzyskali 7 głosów za odwołaniem i 7 przeciwko przy jednym głosie wstrzymującym.

W związku z takim wynikiem głosowania sesja została zakończona.

Atak na Przewodniczącego

Niewielka grupa mieszkańców po zakończeniu obrad, słownie zaatakowała przewodniczącego Piotra Serwatkę. Krzycząc wyrazili swoje niezadowolenie z faktu wydania zarządzenia dotyczącego zabierania głosu w sprawach różnych na sesji. O zarządzeniu przewodniczącego można przeczytać tutaj.  Jedna z mieszkanek zagroziła, że na uroczystości 950 lecia przyjdzie wraz ze znajomymi w kagańcach, aby zaprotestować swoje niezadowolenie z racji „zamykania ust mieszkańcom”.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.