Zakroczym: Radna złamała prawo? Prokuratura prowadzi śledztwo

Radna Rady Miejskiej w Zakroczymiu Olga Brylińska Chętkowska, zatrudniona była jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą. Na koniec października do Urzędu Miejskiego w Zakroczymiu wpłynęła informacja od wójta Gminy Czerwińsk Nad Wisłą o rozwiązaniu umowy o pracę w związku z art. 52 Kodeksu Pracy. Śledztwo w sprawie byłej kierownik wszczęła również płońska prokuratura.

Jak poinformował wójt Czerwińska nad Wisłą Marcin Gortat rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło na skutek prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku śledztwa w sprawie nadużycia uprawnień i osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z zajmowanym stanowiskiem.

Informację o prowadzonym śledztwie potwierdza Ewa Ambroziak, szefowa płońskiej Prokuratury Rejonowej.

W sprawie kierownik OPS w Czerwińsku nad Wisłą, wszczęte zostało śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy (art 271 KK) i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art 231 KK). W sprawie przeprowadzone zostanie dochodzenie i wykonane zostaną zaplanowane czynności procesowe. Sprawdzeniu podlega cały okres zatrudnienia kierownika OPS w Czerwińsku nad Wisłą. Dla dobra prowadzonego śledztwa na tym etapie sprawy nic więcej powiedzieć nie mogę – mówi naszej redakcji prokurator Ewa Ambroziak.

Czy doszło do złamania prawa przez kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą będącą radną Rady Miejskiej w Zakroczymiu? Czekamy na wyniki prowadzonego przez prokuraturę śledztwa.

5 listopada podczas obrad komisji Rady Miejskiej w Zakroczymiu, radni zajmowali się wnioskiem wójta Marcina Gortata o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy z radną. Ostatecznie doszli do wniosku, że za chwilę kończy się kadencja radnej a ona sama nie ubiegała się o mandat radnej w minionych wyborach samorządowych. Tym samym nie będzie chronić jej prawo w sytuacji gdy pracodawca chce rozwiązać z nią umowę o pracę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.