Nowy Dwór Maz: Foczki i Morsy już się kąpią

Członkowie grupy Nowodworskie Foczki i Morsy nie mogli doczekać się jesieni i od połowy października, zażywają zimnych kąpieli w rzece Narwi przy stanicy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy. W tym roku są pod szczególnym nadzorem psa Maksa, który szkoli się z niesienia pomocy w wodzie.

Foczki i Morsy zaczynają kąpiel od rozgrzewki aby już po chwili wejść do zimnej wody. Po paru minutach siedzenia w rzece wychodzą na brzeg i wykonują kolejne ćwiczenia. Wszystko po to aby ciało mogło powrócić do normalnej temperatury. Morsowanie jest bardzo zdrowe dla organizmu człowieka. W każdy weekend w samo południe członkowie grupy zapraszają do wspólnej kąpieli na plaży przy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

W tym roku na kąpiących się morsów „ma oko” 6. miesięczny pies Maks, który w OSP Ratownictwo Wodne uczy się niesienia pomocy w wodzie. Podczas kąpieli morsów, często wskakuje do nich i ćwiczy wyciąganie z wody osoby tonącej.

Jeśli ktoś chce spróbować kąpieli w zimnej wodzie to nowodworskie morsy zapraszają w każdy weekend w samo południe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.