Zakroczym: Takich tłumów jeszcze nigdy nie było

Zakończyły się trzydniowe obchody święta 950 lecia Zakroczymia. Świętowanie rozpoczęło się od Uroczystej Sesji Rady Gminy Zakroczym, podczas której podjęto uchwałę o nadaniu medali pamiątkowych dla zasłużonych dla Zakroczymia.

Burmistrz wraz z radnymi, złożyli wązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy pomordowanych podczas II Wojny Światowej0 a których groby spoczywają na miejscowym cmentarzu.

Więcej o piątkowej sesji dostępne tutaj

W sobotę odbyła się sesja popularno naukowa, podczas której, historycy opowiadali o  dziejach Zakroczymia.

Część oficjalna
W niedzielę uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza święta, sprawowana przez biskupa Piotra Liberę – ordynariusza diecezji płockiej. Po Eucharystii odbyła się część oficjalna na zakroczymskim rynku. Pod pomnikiem latarnią złożono wiązanki kwiatów.

Zaproszeni goście zabrali głos i podziękowali za organizacji obchodów jak i życzyli mieszkańcom wszystkiego co najlepsze.


Zabawa do późna

Po zakończeniu części oficjalnej, na scenę wkroczyły zespoly oraz lokalni artyści. A gwiazdą wieczoru był Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Na zakroczymskim rynku zebrały się tłumy mieszkańców jak i gości, którzy wspólnie świętowali urodziny Zakroczymia. Wieczorem na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.