Zakroczym: Ukradli paliwo warte 1600 złotych

Kilka dni temu nowodworscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednej ze stacji dokonali kradzieży paliwa. Przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Posterunku Policji w Zakroczymiu wpłynęło zawiadomienie o kradzieży paliwa ze stacji znajdującej się na terenie gminy. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że przestępstwa dokonało dwóch mężczyzn, poruszających się pojazdem bmw. Przyjechali oni na stację, zatrzymali auto przy dystrybutorach, a następnie zatankowali paliwo do baku bmw oraz przywiezionych ze sobą plastikowych baniek. Nie uiszczając opłaty odjechali. Wartość zatankowanego przez nich paliwa wyniosła ponad 1600 zł.

Dzięki wnikliwej pracy i zaangażowaniu nowodworskich policjantów wytypowali oni dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tą kradzieżą. 38-latek z Kazunia Nowego i 24-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zostali zatrzymani przez nowodworskich kryminalnych. Okazał się to strzał w dziesiątkę. Policjant wydziału dochodzeniowo – śledczego przedstawił mężczyznom zarzut kradzieży. Przyznali się do jego popełnienia. Teraz zgodnie z kodeksem karnym 38-latkowi i jego 24-letniemu koledze grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.