Zakroczym: Uroczysta Msza Święta na 950 lecie miasta

W niedzielę (20.09) o godzinie 10:30 w kościele parafialnym św. Józefa w Zakroczymiu odprawiona została Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Piotra Libery – biskupa płockiego. Wierni licznie przybyli, zapełnili kościół po brzegi.

Ordynariusz diecezji płockiej w słowie skierowanym do zebranych, przypomniał o dokumentach jakie znajdują się w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, mówiące o początkach osady. Biskup wspomniał również o ważnych osobach, które przebywały w Zakroczymiu jak bł. Honorat Koźmiński czy Kasztelan Zakroczymski Jan Kostka, ojciec św. Stanisława Kostki.

W liturgii udział wzięły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki. Sztandar wystawiła również Ochotnicza Straż Pożarna w Zakroczymiu i Wojszczycach.

Na koniec nabożeństwa burmistrz Artur Ciecierski wraz z Agnieszką Szostak – szefową Komitetu Organizacyjnego Obchody 950 Lecia oraz Piotrem Serwatką – przewodniczącym Rady Gminy Zakroczym, podziękował za przyjęcie zaproszenia przez biskupa Piotra i celebracje liturgii.

Ordynariusz otrzymał pamiątkowy medal oraz figurkę z barankiem, który jest w herbie gminy. Biskup Piotr podziękował za prezenty i powiedział że zawsze, kiedy przejeżdża przez ziemię zakroczymską, to czyni znak krzyża na wszystkie strony.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.