Zakroczym: XXV Kapituła Warszawskiej Prowincji Kapucynów

W zakroczymskim Centrum Duchowości Honoratianum rozpoczęła się pod hasłem „Oczyszczeni, oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego” XXV Kapituła Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu prowincjalnej wspólnoty Zakonu. Odbywa się cyklicznie co trzy lata i jest czasem wspólnej modlitwy i spotkania braci, rozeznawania woli Bożej, dyskusji nad bieżącymi sprawami Prowincji, a także wyborów nowego ministra prowincjalnego i jego rady.

16 kwietnia do Zakroczymia przyjechało niemal 80 braci, którzy pracują na co dzień w Polsce, ale także Szwecji, Białorusi, Łotwie, Turcji, Belgii i Gabonie. W Kapitule uczestniczą również bracia – goście, prowincjałowie Wielkiej Brytanii i Belgii oraz Prowincji Krakowskiej i delegaci z Białorusi.

Odprawianiu Kapituły przewodniczy br. Stefan Kożuch, wikariusz generalny Zakonu Kapucynów.

Kapituła rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem biskupa kapucyna, seniora diecezji drohiczyńskiej, Antoniego Pacyfika Dydycza. Pierwszą sesję Kapituły poprzedziła celebracja liturgii słowa pod przewodnictwem br. Tomasza Żaka, ministra prowincjalnego z Krakowa.

Pierwsza sesja dotyczyła spraw organizacyjnych dotyczących porządku odprawiania Kapituły. Zakończenie przewidziane jest na piątek.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.