Zapoznanie nowodworskich strażaków z budową samolotu w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych

W minioną środę nowodworscy strażacy odbyli rozpoznanie na lotnisku Warszawa-Modlin, podczas którego zapoznali się konstrukcją, budową samolotu rejsowego Boeing 737-800. Osoby z ramienia Portu, będące odpowiedzialne za bezpieczną eksploatacje floty samolotowej, wskazali nowodworskim strażakom miejsca newralgiczne pod kątem prowadzenia działań przez służby ratunkowe.

Strażacy mieli okazje awaryjnie otwierać drzwi ewakuacyjne, zobaczyć przedział techniczny wraz z wszelkimi instalacjami, których prawidłowość działania jest niezbędna dla bezpieczeństwa podróżujących i załogi. Wskazano miejsca rozlokowania sprzętu gaśniczego i ratowniczego oraz omówiono zasady ich uruchamiania w trakcie pożaru czy innego zagrożenia. Strażacy mieli okazje zobaczyć kabinę pilota oraz zajrzeć pod pokład. Szkolenie to było bardzo ciekawe i na pewno potrzebne. Mamy nadzieje, że wiedza zdobyta w trakcie tego rozpoznania, nie będzie musiała być wykorzystana w realnych działaniach.

Za możliwość zrealizowania ćwiczeń strażacy dziękują Dyrekcji Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz Lotniskowej Służbie Ratowniczo-Gaśniczej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.