Zarzuty dla byłej radnej i byłej kierownik GOPS

Była radna Rady Miejskiej w Zakroczymiu i była Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą Olga Ch., została przesłuchana przez prokuratora i usłyszała zarzuty nadużycia uprawnień. Podejrzana przyznała się do zarzutów przelania na swoje prywatne konto, pieniędzy w kwocie ponad 177 tysięcy złotych.

Zwolniona dyscyplinarnie pod koniec października 2018 roku kierownik GOPS w Czerwińsku nad Wisłą, w tym czasie sprawowała również mandat radnej Rady Miejskiej w Zakroczymiu. W miniony czwartek (10.01.) w Prokuraturze Rejonowej w Płońsku, została przesłuchana i przedstawiono jej zarzuty z art. 231 §1 i 2 kodeksu karnego.

Byłej kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą przedstawiono zarzuty przywłaszczenia pieniędzy na łączną kwotę około 177 tysięcy złotych. Kobieta została przesłuchana jako podejrzana i wobec niej zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu pracy w organach państwowych i samorządowych oraz spółkach skarbu państwa. Podejrzana musiała również wpłacić poręczenie majątkowe. – informuje naszą redakcję Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Prokurator prowadzący sprawę zweryfikuje teraz informacje przekazane podczas przesłuchania. Podejrzana zeznała, że wpadła w długi poprzez pułapkę kredytową i dlatego dokonała tego czynu. Podejrzanej grozi od 1 do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator Ambroziak.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku planuje w połowie lutego zakończyć śledztwo i skierować do Sądu Rejonowego w Płońsku, akt oskarżenia wobec byłej kierownik GOPS.

Art 231 Kodeksu Karnego:
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.