Zatrzymani podczas kradzieży sklepowej

18- latka i 31- latek weszli do sklepu na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i próbowali wynieść artykuły spożywcze i przemysłowe nie płacąc. Wartość strat wyniosła ponad 550 złotych. Zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Prewencji i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

23 grudnia 2022 r. po godz. 13:00, do dyżurnego nowodworskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży. Miała się jej dopuścić dwójka mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Patrolowcy natychmiast udali się na interwencję. W jednym ze sklepów przy ul. Leśnej zastali kobietę i mężczyznę, ujętych chwilę wcześniej przez ochronę marketu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. 18- latka i jej 31- letni znajomy przyszli tego dnia na zakupy. Z półek sklepowych wzięli artykuły przemysłowe i spożywcze. Jednak nie mieli zamiaru zapłacić i próbowali opuścić sklep ze skradzionym towarem. Nie umknęło to uwadze pracowników ochrony, którzy uniemożliwili im ucieczkę i na miejsce wezwali policję.

Para trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Mundurowi ustalili, że suma strat poniesionych w wyniku kradzieży to ponad 550 złotych. Śledczy zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Zarówno 18- latka jak i 31- latek do wszystkiego się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Zgodnie z kodeksem karnym, kradzież to przestępstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.