Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zbiórka na WOŚP w Pomiechówku

Ponad 14 tys. zł zgromadziliśmy w ramach akcji charytatywnej WOŚP, która w niedzielę 12 stycznia zagrała również w gminie Pomiechówek. Pobiliśmy tym samym rekord ubiegłorocznej zbiórki o ponad 4 tys. zł. Wynik orkiestrowy!

Po raz drugi młodzi mieszkańcy naszej gminy podjęli decyzję o zaangażowaniu się w organizację Sztabu WOŚP. I choć zbiórka pieniędzy do puszek odbywała się podczas jednego, niedzielnego dnia tak naprawdę osoby zgromadzone wokół Sztabu już kilka tygodni przed wydarzeniem intensywnie pracowały.

Podobnie jak w ubiegłym roku większość inicjatyw odbyła się w hali sportowej w Pomiechówku. Na orkiestrowej mapie pojawiły się również Goławice Pierwsze, gdzie w szkole podstawowej – przy dużym udziale strażackich ochotników – zorganizowano niedzielną zbiórkę.

Konkursy i turnieje sportowe, bal karnawałowy dla dzieci i prezentacje naszych młodych tancerzy – podczas dwóch dni licznie gromadziliśmy się wokół różnych przedsięwzięć, u podstaw których leżała chęć wspierania idei bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dla spragnionych mocnych wrażeń strażacy przygotowali pokaz pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym, a ci, którzy poczekali do zmierzchu mogli obejrzeć pokaz fire show.

Wszystkiemu towarzyszyły zachęcające do uzupełniania puszek uśmiechy wolontariuszy 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację WOŚP w gminie Pomiechówek. Tym, którzy przekazali przedmioty do licytacji, tym którzy je licytowali. Dziękujemy strażakom OSP Pomiechówek oraz OSP Goławice Pierwsze, harcerzom 13 Grunwaldzkiej Turystycznej Drużynie Harcerskiej oraz 31 Drużynie Harcerskiej „Harmider”, wolontariuszom i całemu Sztabowi organizacyjnemu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu sprzętu medycznego dla dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów, tym samym wsparli działania młodzieży naszej gminy, zjednoczonej wokół idei WOŚP.

 

Urząd Gminy Pomiechówek

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.