Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zgrupowanie Kandydackie K-2023 w Zamczysku Nowym

Wielomiesięczne treningi, egzaminy maturalne, egzamin sprawnościowy, badania lekarskie – ten kilkuetapowy proces przygotowawczy poprzedzał rozpoczęcie Zgrupowania Kandydackiego K-2023, które rozpoczęło się 4 sierpnia i potrwa do 24 września 2023 r. Uczestniczą w nim osoby zakwalifikowane na studia stacjonarne jednolite magisterskie dla strażaków w służbie kandydackiej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Akademii Pożarniczej (APoż, wcześniej Szkoła Główna Służby Pożarniczej) w roku akademickim 2023/2024.

W pierwszym dniu Zgrupowania zakwalifikowane osoby przyjęto do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i nadano im stopień strażaka PSP.

Zgrupowanie odbywa się na terenie Przeciwpożarowej Bazy Leśnej (PBL) APoż w Zamczysku Nowym. To miejsce w Kampinoskim Parku Narodowym jest wyjątkowe dla każdego oficera PSP – absolwenta stacjonarnych studiów mundurowych w naszej Uczelni. To właśnie na tym terenie od wielu lat pokolenia młodych strażaków odbywają szkolenia kandydackie, hartując ducha strażackiego.

W ramach Zgrupowania realizowane będzie „Przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla strażaków w służbie kandydackiej”. Zgrupowanie kandydackie to intensywny czas szkolenia, nauki i ćwiczeń fizycznych. Wdrażany proces szkoleniowo-wychowawczy ma przygotować tych młodych ludzi, a także zweryfikować zdolność do służby w PSP.

Młodzi strażacy podczas Zgrupowania w PBL APoż w Zamczysku Nowym są zakwaterowani w namiotach.

Przed tegorocznymi strażakami w służbie kandydackiej z kompanii kandydackiej stoi wiele wyzwań i zadań do realizacji, tak nieodłącznie powiązanych ze strażacką służbą. Dla jednych jest to kontynuacja dotychczasowego zdobywania wiedzy i umiejętności w szeregach ochotniczych straży pożarnych, a dla drugich jest to nowe, nierozpoznane jeszcze środowisko pożarnicze.

Wszystkim nowo przyjętym strażakom w służbie kandydackiej życzymy, aby czas spędzony na terenie PBL APoż w Zamczysku Nowym w środku Puszczy Kampinoskiej okazał się początkiem wyjątkowej drogi, która stanie się ich życiowym powołaniem niesienia pomocy innym w potrzebie. Już wkrótce kandydaci złożą ślubowanie i po immatrykulacji staną się podchorążymi APoż.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.