Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego

Wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje z różnych źródeł, iż zasadnym rozwiązaniem byłoby wydłużenie godzin pracy Urzędu Miejskiego w Nasielsku w jeden dzień w tygodniu, aby umożliwić dotarcie do Urzędu osobom, które pracują np. do godziny 16.00 w Nasielsku i najbliższych okolicach, ale przede wszystkim na terenie aglomeracji warszawskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Nasielsk i osób spoza terenu Gminy podjąłem decyzję, iż od dnia 5 maja br. Urząd Miejski w Nasielsku będzie czynny w każdy roboczy poniedziałek w godz. 8.00-18.00. Organizacja pracy Urzędu w tym dniu będzie polegała na tym, iż podstawowymi ośmioma godzinami pracy Urzędu będą godziny 8.00-16.00, natomiast każdy wydział Urzędu jest zobowiązany do zapewnienia możliwości przyjmowania interesantów, składania dokumentów i udzielania informacji dodatkowo w godz. 16.00-18.00.

Jednocześnie chciałbym wyraźnie zaznaczyć, iż wydłużenie godzin pracy Urzędu Miejskiego nie wiąże się z dłuższymi godzinami pracy innych instytucji mających swoją siedzibę w budynku Urzędu przy ul. Elektronowej 3, czyli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku, Filii Starostwa Powiatowego oraz kasy Banku Spółdzielczego w Nasielsku. Oznacza to, iż w każdy poniedziałek sprawy z zakresu pomocy społecznej oraz należące do kompetencji Filii Starostwa Powiatowego (m.in. prawa jazdy, dowody rejestracyjne, pozwolenia na budowę, wydawanie wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów) będzie można załatwić tylko do godz. 16.00, a opłaty w punkcie kasowym – do godz. 15.00. Opłat związanych z usługami świadczonymi przez Urząd Miejski w Nasielsku można będzie zatem dokonywać w placówkach bankowych zlokalizowanych w Nasielsku, które są czynne do godz. 18.00, w tym w Oddziale Banku Pekao S.A. z siedzibą przy ul. Elektronowej 8-10 (budynek naprzeciwko Urzędu).

W związku z wydłużeniem godzin pracy Urzędu wprowadzony zostaje ponadto dodatkowy termin przyjmowania interesantów przez Burmistrza Nasielska w sprawach skarg i wniosków – poniedziałek w godzinach 16.00-18.00.

Proszę o wyrozumiałość w przypadku zaistnienia jakichkolwiek nieporozumień związanych z funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego w Nasielsku w wydłużonych poniedziałkowych godzinach. Pragnę zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco korygować wszelkie zaobserwowane uchybienia.

Burmistrz Nasielska

/-/ Bogdan Ruszkowski

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.