Zmiany księży wikariuszy

W sierpniu trzech księży z dekanatu zakroczymskiego zmieni swoje parafie. Kuria Diecezjalna Płocka poinformowała o translokatach wikariuszowskich. Zmiany nastapią w Zakroczymiu oraz Modlinie Twierdzy i Modlinie Starym.

Decyzją biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego ks. mgr Damian Klimkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu n. Drwęcą. Nowym wikariuszem został ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu n. Drwęcą.

Ks. mgr Bogdan Kołodziejski, wikariusz parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim, z dniem 23 sierpnia 2023 r., skierowany został do pomocy duszpasteskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Ponadto został skierowany do pracy katechetycznej w Szkołach Katolickich w Mławie. Uzyskał również pozwolenie na podjęcie działalności ewangelizacyjnej w Internecie. W Modlinie Twierdzy zastąpi go ks. mgr Łukasz Kiciński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mateusza w Lutocinie.

Ks. mgr Marek Piątkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary), mianowany został wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie. Na jego miejsce przyjdzie Ks. mgr Wojciech Nikodymczuk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.

Zmiany na parafiach obowiązywać będą od 23 sierpnia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.