Za swoją nieodpowiedzialność odpowiedzą przed sądem

W poprzedni weekend nowodworscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mając w organizmie po ponad 2 promile alkoholu. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą. Nietrzeźwi kierujący są przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Trzej nieodpowiedzialni kierujący samochodami zapiszą się w niechlubnej policyjnej statystyce.

Skrajną nieodpowiedzialności wykazał się 20-latek, który pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za „kółko”. O niebezpiecznym zachowaniu kierującego volkswagenem, oficera dyżurnego nowodworskiej policji poinformował świadek. Funkcjonariusze z czosnowskiego komisariatu natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Dębina zauważyli opisywany samochód. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 20–latek miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód odholowali.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali w sobotni poranek nasielscy policjanci, w miejscowości Mogowo. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę skody, który jechał przysłowiowym „wężykiem” i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 30–latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd.

Przed sądem odpowie także 35-latek, którego podczas jazdy oplem zatrzymali do kontroli pomiechowscy policjanci. W sobotnią noc jechał ul. Warszawską, nie trzymając prostego toru jazdy. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych. Podczas interwencji okazało się, że obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a pojazd którym kierował został odholowany.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.