Znęcał się nad partnerkami, trafił do aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez nowodworskich policjantów. Podejrzany znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją byłą konkubiną, groził jej pozbawieniem życia i naruszył jej nietykalność cielesną. Nad obecną partnerką także znęcał się psychicznie i fizycznie. Był również poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy mundurowi, 14 listopada 2022 r. w godzinach popołudniowych, zatrzymali 47-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Był również poszukiwany przez nowodworską prokuraturę, celem ustalenia miejsca pobytu. Nowodworzanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie.

Jak ustalili policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, 47-latek w okresie od 2013 roku wszczynał awantury domowe, ubliżał byłej konkubinie słowami uznanymi za wulgarne i obraźliwe, szarpał, popychał i kopał kobietę, groził jej pozbawieniem życia i zdrowia oraz naruszył jej nietykalność cielesną. Nad swoją obecną partnerką również znęcał się psychicznie i fizycznie, podczas jednej z awantur trzymając w ręku nóż.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam prokurator przedstawił mu aż 4 zarzuty. Dwa z nich dotyczyły znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietami, a kolejne stosowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Następnie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim, z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 47- latka trzymiesięczny areszt. Mężczyzna po zakończeniu posiedzenia w nowodworskim sądzie trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.