Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Żołnierze z 64 batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku oddali krew

14 listopada ponad trzydziestu żołnierzy 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku stawiło się równolegle w trzech różnych miastach, by oddać krew potrzebującym odpowiadając tym samym na apele Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Żołnierze z 64 blp w Pomiechówku już z rana licznie ustawili się w kolejce przy mobilnym punkcie krwiodawstwa w Płocku, by w ramach zorganizowanej zbiórki krwi służb mundurowych podzielić się tym cennym darem. Ponadto, żołnierzy można było spotkać wśród oczekujących w Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej w Warszawie.

Jednym z istotnych zapisów Credo Terytorialsa jest ten mówiący o pomocy potrzebującym – pamiętają o nim żołnierze z Pomiechówka i Płocka, którzy nie odmawiają wspierania lokalnej społeczności. Warto również wspomnieć, że akcje HDK są uwzględnione w planowaniu całorocznego kalendarza żołnierzy 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku i odbywają się cyklicznie. Listopadowa zbiórka miała szczególny charakter – prowadzona w terminie zbliżonym do Narodowego Święta Niepodległości wzmocniła w żołnierzach poczucie obowiązku i odpowiedzialności za rodaków w potrzebie.

Krew oddaję niespełna 6 lat. Pomagam jak tylko mogę. Zawsze staram się brać udział w batalionowych akcjach krwiodawstwa, bo poprzez oddanie krwi lub jej składników mogę mieć realny wpływ na ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka – wyjaśnia jeden z żołnierzy oddających tego dnia krew, plut. Krzysztof.

Wśród oddających krew nie zabrakło również żołnierzy-krwiodawców, którzy poprzez swoją prospołeczną postawę zostali uhonorowani odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia”.

Razem z koleżankami i kolegami z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku bierzemy udział w cyklicznych akcjach krwiodawstwa. Pomagamy razem, bo tętni w nas dobro! Dlatego zachęcam do tego również innych – mówi plut. Sebastian, który już od 23 lat oddaje krew potrzebującym.

Należy pamiętać, że proces oddania krwi jest w pełni bezpieczny. Do pobierania krwi i próbek do badań stosuje się wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku. Krwiodawcy bez obawy o zdrowie swoje i swoich bliskich mogą zgłaszać się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by podobnie jak terytorialsi z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku podzielić się tym lekiem na wagę zdrowia i życia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.