Kosewo: Mężczyzna oblany kwasem w zakładzie pracy

W poniedziałek (10.08) chwilę przed godziną 15 w jednym z zakładów pracy w Kosewie gm. Nasielsk, doszło do wypadku przy pracy w wyniku którego oblany kwasem został jeden z pracowników. Na miejsce wysłano służby ratunkowe.

Podczas przelewania z jednego do drugiego zbiornika substancji Solwent Nafta, doszło do rozlania cieczy i oblania nią 47-letniego pracownika wykonującego czynności. O zdarzeniu natychmiast poinformowano służby ratownicze. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania na miejsce zadysponował zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, WSP Pomiechówek i OSP Nasielsk. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego, zastano mężczyznę, który został oblany kwasem. Natychmiast wdrożono procedurę ratunkową. Z pracownika zdjęto ubranie i odkażono.

Pomieszczenie w którym doszło do wycieku zostało przewietrzone. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji w związku z tym pozostał na miejscu zdarzenia.

Wstępnie zostało to zakwalifikowane jako wypadek przy pracy. Na miejscu pracują policjanci, którzy wykonują czynności w sprawie zdarzenia. 47-latek poszkodowany w zdarzeniu jest mieszkańcem gm. Świercze. – informuje naszą redakcje st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Solwent Nafta jest to ciecz łatwo palna będąca mieszaniną głównie węglowodorów aromatycznych (np. ksylenu, kumenu, pseudokumentu, naftalenu). Stosowana jest jako rozpuszczalnik farb i lakierów a także jako związek owadobójczy, środek napędowy czy surowiec do produkcji żywic kumarono-indenowych.

TAGI: