Lotnisko Modlin: Przewrócony śmigłowiec. Akcja służb

W czwartek (16.11) chwilę po godzinie 13 na płycie przy hangarach w porcie lotniczym Warszawa - Modlin, doszło do incydentu z udziałem śmigłowca ultralekkiego na pokładzie którego były dwie osoby. Na miejscu są służby lotniskowe oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i policja.

Strażacy z Lotniskowej Straży Pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili czy osoby lecące śmigłowcem nie potrzebują pomocy. Ponieważ doszło do wycieku paliwa, zadaniem lotniskowych strażaków było również zneutralizować rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne.

- Podczas lądowania helikopter położył się na boku. Na pokładzie były dwie osoby. Na miejscu jest załoga prewencji oraz ruchu drogowego. Na miejsce skierowano również technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo - śledczą st.sierż. Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

- Wszystkie operacje lotnicze odbywają się bez zakłóceń. Zdarzenie ma miejsce poza drogami kołowania oraz pasem startowym. Żadna z osób nie została poszkodowana - informuje Jolanta Grus z zespołu prasowego lotniska Warszawa - Modlin.

- Na miejscu działania prowadzi Lotniskowa Straż Pożarna. Mamy informację o zdarzeniu ale nie była wymagana nasza pomoc na terenie lotniska - mówi mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.