Mistrzowie Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble

XIX edycja Mistrzostw Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble miło zaskoczyła. Do Nowodworskiego Ośrodka Kultury przyjechało 56 scrabblistów z całej Polski, od Białegostoku poprzez Warszawę, Włocławek, Poznań, aż do Szczecina. Wśród graczy było 8 byłych Mistrzów Polski, a turniej liczył aż o 11 zawodników więcej niż na jednym z najstarszych turniejów w Łodzi.

Cieszy również fakt, że coraz więcej kobiet bierze udział w rozgrywkach i my możemy poszczycić się udziałem aż 15 pań , a to ponad jedna czwarta całego składu. Naszych gości jak zawsze milo przywitał i życzył sukcesów dyrektor ośrodka Krzysztof Borowski i tak rozpoczęliśmy 12 – rundowe Mistrzostwa w sobotę i niedzielę 22 i 23 października 2016r., pod czujnym okiem naszego niezrównanego sędziego Andrzeja Lożyńskiego. Od startu wszyscy ruszyli równo, ale już po 2 rundach utworzyła się 14-osobowa czołówka, w której następowały różne przetasowania. Do przewidzenia było, że na podium staną mistrzowie, ale dopóki scrabble w grze wszystko się może zdarzyć. I tak się stało, po czterech rundach prowadziła Małgorzata Deszczyńska, a po 7 Szymon Płachta. Jednak ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło drugiego dnia turnieju i o czołowe miejsca walczyli Mistrzowie i Szymon Plachta. Ostatecznie po 12 rundach wygrali byli Mistrzowie Polski. Pierwsze miejsce zajął Mirosław Uglik –Mistrz Polaki z 2011, drugie Mariusz Skrobosz – Mistrz Polski z 2000 i 2005 roku i trzecie Michał Alabrudziński –Mistrz Polski 2012.

Zwycięzcy otrzymali puchary i cenne nagrody ufundowane przez Nowodworski Ośrodek Kultury i Zakład Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejne nagrody ufundowała „REMI” Barbara Torzewska i Kwiaciarnia Jolanta Okońska oraz Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowiecki. Na zakończenie wszyscy zawodnicy ustawili się do pamiątkowego „rodzinnego” zdjęcia.

/Nowodworski Ośrodek Kultury/