Modlin Twierdza: Droga Krzyżowa przeszła ulicami

W piątek (18.03) ulicami Modlina Twierdzy przeszła procesja Drogi Krzyżowej. Po odprawionej Mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Barbary, wierni z krzyżem udali się na ulicę swojego osiedla. 

W uroczystej procesji udział wzięli licznie zebrani wierni. Na czele w asyście strażaków i harcerzy, niesiono krzyż. Przy każdej stacji następowała zmiana osób niosących olbrzymi drewniany symbol chrześcijaństwa.

Krzyż na swoich barkach nieśli strażacy z OSP Ratownictwo Wodne, kobiety, mężczyźni, młodzież, dzieci, wspólnota Młodzi JPII, koła różańcowe, młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz dzieci, które przyjmą wkrótce komunię świętą. Jeden z odcinków krzyż niesiony był przez scholę parafialną a kolejny przez nauczycieli.  Licznie przybyła młodzież, która w lipcu wyjeżdża na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Oni również nieśli krzyż na swych ramionach, przez jeden z odcinków.

Nabożeństwo poprowadził ks. Marcin Zębala – wikariusz parafii św. Barbary. Rozważania przygotowały członkinie kół żywego różańca. Za zabezpieczenie trasy przejścia drogi krzyżowej odpowiedzialna była Straż Miejska i Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne oraz harcerze.

MK