Modlin Twierdza: Wodni strażacy dostali kolejny sprzęt od WOŚP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy, w środę (16.10) wzięli udział w Warszawie w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo oddechowej. Na ręce naczelnika Norberta Wysockiego, prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak wręczył nowy defibrylator AED.

Ofiarowany defibrylator jest już drugim urządzeniem w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy. Druhowie realizują aktywnie program WOŚP dotyczący nauki pierwszej pomocy pod nazwą Ratujemy i Uczymy Ratować. W tym roku Jurek Owsiak zaprosił do bicia rekordu w Warszawie na Placu Europejskim. 16 października – to nie przypadkowa data – dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Nowy sprzęt będziemy wykorzystywać w razie potrzeby przy nagłych zatrzymaniach krążenia. Jeden taki defibrylator jest już na wyposażeniu naszego samochodu Opel Movano a przekazany dziś sprzęt będzie na stałe w nowym samochodzie który na dniach odbieramy od producenta – mówi Norbert Wysocki, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.