Nowy Dwór Maz: Aktualizacja w sprawie śmiertelnego wypadku

We wtorek (24.01) chwilę przed godziną 17 na ulicy Thommee (DK62) przed lotniskiem Warszawa Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu. Pojazdy wylądowały w rowie. Kierująca samochodem osobowym zginęła na miejscu.

Autobusem podróżowało 12 osób + kierowca. Pojazd udawał się do Nowego Dworu z pracownikami jednego z zakładów produkcyjnych. Z naprzeciwka nadjechała kierująca Fiatem Pandą, która zjeżdżając na pas ruchu w kierunku lotniska, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia. Kobieta została zakleszczona. Strażacy uwolnili poszkodowaną przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Niestety reanimacja nie udała się i lekarz stwierdził zgon.

Według wstępnych ustaleń Policjantów 51-letnia kierująca Fiatem Pandą (mieszkanka gm. Zakroczym) jadąc w kierunku Zakroczymia podczas manewru zmiany pasa ruchu straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwnej strony autobusem Man, którym kierował 52-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Niestety kierująca fiatem poniosła śmierć na miejscu. Kierujący autobusem trzeźwy. Ponadto pojazdem podróżowało 12 pasażerów. Nikt nie ucierpiał. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratora. Utrudnienia trwały ok. 5 godzin. Aktualnie prowadzone są czynności w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. – informuje naszą redakcję mł. asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Udział w akcji:

531M22 – JRG Nowy Dwór Maz
531M25 – JRG Nowy Dwór Maz
531M91 – JRG Nowy Dwór Maz
539M31 – OSP Nowy Dwór Maz
538M51 – OSP Zakroczym
537M53 – OSP Trębki Nowe
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
W02-84 – ZRM Zakroczym
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Prokurator