Nowy Dwór Maz: Pożar remontowanego domu opieki

W czwartek (20.06) chwilę przed godziną 1 w nocy, Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał zgłoszenie o pożarze domu opieki na osiedlu Okunin w Nowym Dworze Mazowieckim. Do akcji gaśniczej zadysponowano liczne zastępy ratowniczo gaśnicze z powiatu nowodworskiego oraz ciężkie zastępy z powiatu legionowskiego.

Pierwsi po chwili na miejscu zdarzenia byli strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, którzy zastali rozwinięty pożar remontowanego domu opieki. Na miejsce zadysponowane kolejne zastępy gaśnicze i rozpoczęto podawanie prądów wody w natarciu na płonący budynek. Strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Kolejne zastępy OSP dojeżdżające do miejsca pożaru, stanowiły zabezpieczenie wodne podczas prowadzonych działań gaśniczych. Strażacy ochotnicy pomagali w walce z ogniem, budując linie gaśnicze i podając kolejne prądy wody w natarciu na płomienie. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru ale budynek przechodził remont i na szczęście nie było nikogo w środku w czasie powstania pożaru.

Na miejsce akcji przybyli dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy przejęli dowodzenie nad działaniami strażaków.

Ponieważ do pożaru doszło przy granicy powiatów, to w akcji gaśniczej brały udział zarówno zastępy z powiatu nowodworskiego jak i legionowskiego.

Udział w akcji:
531M23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M51 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M30 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M42 – OSP Pomiechówek
539M51 – OSP Zakroczym
539M71 – OSP Czosnów
539M77 – OSP Kazuń Polski
471M25 – JRG Legionowo
479M57 – OSP Kałuszyn
ZZ608 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Gazowe
Pogotowie Energetyczne