Zakroczym: Kolizja przy zjeździe z siódemki

We wtorek (3.07) chwilę przed godziną 8 rano, do służb ratunkowych wpłynęła informacja o kolizji przy zjeździe z krajowej siódemki na Dk62 w Zakroczymiu na 327 kilometrze w kierunku Gdańska. 

Kierujący samochodem ciężarowym marki Man 53-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, zjeżdżając z DK7 na DK62, został uderzony w tył naczepy przez 24-letniego obywatela Ukrainy, kierującego osobową Skodą. W wyniku zdarzenia, odwieziona do szpitala została 35-letnia mieszkanka Warszawy, która podróżowała Skodą.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że winnym zdarzenia jest obywatel Ukrainy. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Po uzyskaniu przez funkcjonariuszy informacji, że kobiecie nic nie jest i po badaniach opuści szpital, na kierującego Skodą nałożyli mandat karny gotówkowy.

– Obywatele innych państw nie posiadający meldunku na terenie Polski, mandaty karne opłacają na miejscu zdarzenia. Jak dowiedziała się nasza redakcja kierujący samochodem obywatel Ukrainy wykonywał przewóz osób dla jednej z popularnych aplikacji przewozowych.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M31 – OSP Ratownictwo Wodne
539M50 – OSP Zakroczym
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki