Zakroczym: Takich tłumów jeszcze nigdy nie było

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zakończyły się trzydniowe obchody święta 950 lecia Zakroczymia. Świętowanie rozpoczęło się od Uroczystej Sesji Rady Gminy Zakroczym, podczas której podjęto uchwałę o nadaniu medali pamiątkowych dla zasłużonych dla Zakroczymia.

Burmistrz wraz z radnymi, złożyli wązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy pomordowanych podczas II Wojny Światowej0 a których groby spoczywają na miejscowym cmentarzu.

Więcej o piątkowej sesji dostępne tutaj

W sobotę odbyła się sesja popularno naukowa, podczas której, historycy opowiadali o  dziejach Zakroczymia.

Część oficjalna
W niedzielę uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza święta, sprawowana przez biskupa Piotra Liberę – ordynariusza diecezji płockiej. Po Eucharystii odbyła się część oficjalna na zakroczymskim rynku. Pod pomnikiem latarnią złożono wiązanki kwiatów.

Zaproszeni goście zabrali głos i podziękowali za organizacji obchodów jak i życzyli mieszkańcom wszystkiego co najlepsze.


Zabawa do późna

Po zakończeniu części oficjalnej, na scenę wkroczyły zespoly oraz lokalni artyści. A gwiazdą wieczoru był Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Na zakroczymskim rynku zebrały się tłumy mieszkańców jak i gości, którzy wspólnie świętowali urodziny Zakroczymia. Wieczorem na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Dodaj komentarz