Zakroczym: Uroczysta Msza Święta na 950 lecie miasta

W niedzielę (20.09) o godzinie 10:30 w kościele parafialnym św. Józefa w Zakroczymiu odprawiona została Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Piotra Libery – biskupa płockiego. Wierni licznie przybyli, zapełnili kościół po brzegi.

Ordynariusz diecezji płockiej w słowie skierowanym do zebranych, przypomniał o dokumentach jakie znajdują się w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, mówiące o początkach osady. Biskup wspomniał również o ważnych osobach, które przebywały w Zakroczymiu jak bł. Honorat Koźmiński czy Kasztelan Zakroczymski Jan Kostka, ojciec św. Stanisława Kostki.

W liturgii udział wzięły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki. Sztandar wystawiła również Ochotnicza Straż Pożarna w Zakroczymiu i Wojszczycach.

Na koniec nabożeństwa burmistrz Artur Ciecierski wraz z Agnieszką Szostak – szefową Komitetu Organizacyjnego Obchody 950 Lecia oraz Piotrem Serwatką – przewodniczącym Rady Gminy Zakroczym, podziękował za przyjęcie zaproszenia przez biskupa Piotra i celebracje liturgii.

Ordynariusz otrzymał pamiątkowy medal oraz figurkę z barankiem, który jest w herbie gminy. Biskup Piotr podziękował za prezenty i powiedział że zawsze, kiedy przejeżdża przez ziemię zakroczymską, to czyni znak krzyża na wszystkie strony.

TAGI: