Zakroczym: Za znęcanie trafił do aresztu

Miesiąc aresztu, taką decyzję podjął wczoraj sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami swojej rodziny. Jak ustalili nowodworscy policjanci Damian L., mieszkaniec gm. Zakroczym, utrudniał życie najbliższym od kilku miesięcy. Dodatkowo podczas czynności 19-latek znieważył policjantów. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń nowodworskich policjantów zatrzymany Damian L. od kilku miesięcy znęcał się nad swoją matką i ciężarną siostrą. Mężczyzna wszczynając awantury wyzywał członków swojej rodziny, demolował mieszkanie, a nawet próbował posuwać się do rękoczynów. Kiedy ostatnio wszczął kolejną awanturę, rodzina wezwała Policję. Mundurowi bezzwłocznie przystąpili do wyjaśnienia okoliczności całej sprawy. W toku czynności zatrzymali agresora, który dodatkowo ich znieważył.

Po złożeniu wyjaśnień mężczyzna usłyszał zarzuty: znęcania się nad rodziną i znieważenia funkcjonariuszy. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec Damiana L. środka zapobiegawczego w postaci aresztu na okres miesiąca.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz