10-lecie Parafii pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie

W minioną niedzielę, 5 września br., odbył się odpust parafialny połączony z obchodami 10-lecia Parafii pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., po której zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Nuny i okolicznych wsi wzięli udział w festynie na placu przy kościele parafialnym. W programie znalazły się m.in. konkurs wiedzy o parafii, konkurs na najsmaczniejszy chleb domowy czy też wspólne czytanie w ramach Narodowego Czytania 2021. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje oraz możliwość degustacji regionalnych potraw i smakołyków.

Warto podkreślić, że z okazji 10-lecia parafii Nuna wydano pamiątkową publikację będącą podsumowaniem najważniejszych wydarzeń w istnieniu parafii.

Organizatorami uroczystości byli: Proboszcz Parafii Nuna Ks. Waldemar Marciniak oraz Rada Parafialna. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Nasielsk odbyło się pod patronatem Burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.