130 interwencji Straży Pożarnej w miniony weekend

W sobotę i niedzielę z powodu silnego wiatru jaki przechodził nad regionem, strażacy z całego powiatu nowodworskiego interweniowali łącznie 130 razy. 89 razy zastępy wyjeżdżały do usuwania wiatrołomów z dróg i chodników. Według informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej aż z 18 budynków mieszkalnych i 11 gospodarczych wiatr zerwał poszycie dachowe.

Miniony weekend strażacy z powiatu nowodworskiego mieli ręce pełne roboty. Jeździli od zgłoszenia do zgłoszenia, usuwając drzewa przewrócone na jezdnie, chodniki czy budynki. W wielu miejscach, spadające drzewa spowodowały zerwanie linii energetycznych i brak dostaw energii  w powiecie. Większość awarii energetycznych już udało się elektrykom naprawić. Tam gdzie jeszcze występują przerwy w dostępie do prądu, wkrótce energia powinna zostać przywrócona.

W sobotę (19.02):
Odnotowano 89 miejscowych zagrożeń w tym 60 wiatrołomów oraz uszkodzonych 17 budynków mieszkalnych i 8 gospodarczych. W wyniku silnego wiatru doszło również do jednego pożaru związanego z przepięciem na sieci energetycznej. Pożar został ugaszony przez świadków jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej. Podczas silnego wiatru, jedno z drzew spadło na jadącą szambiarkę o czym piszemy tutaj

W niedzielę (20.02):
Odnotowano 34 miejscowe zagrożenia w tym 29 wiatrołomów oraz uszkodzone 3 budynki gospodarcze i jeden mieszkalny.

Przez dwa weekendowe dni strażacy interweniowali łącznie 130 razy. Do pomocy zastępom PSP, zadysponowano również większość jednostek OSP z powiatu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.