24-latek kierował mimo sądowego zakazu

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Modlinie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji z modlińskiego posterunku, na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek w rejonie Modlina Twierdzy oraz Modlina Starego. Kilka dni temu na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin, podjęli kontrolę drogową wobec 24-letniego kierowcy dostawczego renault.

W trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą auta obywatel Ukrainy złamał zakaz sądowy. Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał wyrok, w którym orzekł wobec mężczyzny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zgodnie z kodeksem karnym, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 24-latka zadecyduje sąd.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.